Astăzi, la sediul FRH, s-a tras la sorți programul Ligii Zimbrilor, sezonul 2020-2021. În prima rundă (19 august), CSM Vaslui va evolua în deplasare, cu Minaur Baia Mare.

Primul meci acasă este programat pe 22 august, cu Poli Timișoara, după care echipa antrenată de Leonard Bibirig va evolua pe terenul formației Steaua.

Pe 5 septembrie, vasluienii vor întâlni pe teren propriu pe CSM Făgăraș.

CSM Vaslui va avea ca obiectiv menținerea în Liga Zimbrilor, ediția fiind una dintre cele mai dificile, ținând cont că vor retrograda direct 4 echipe, iar două vor juca barajul de menținere în campionat.

Programul complet al Ligii Zimbrilor:
Etapa 1 (19 august)
CSM Reșița v CSM Focșani
CSM București v Divizia A – Loc 1
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Bacău
AHC Dunărea Călărași v HC Buzău
Minaur Baia Mare v CSM Vaslui
Poli Timișoara v Potaissa Turda
CSA Steaua București v Divizia A – Loc 2
CSM Făgăraș v Dinamo București

Etapa 2 (22 august)
CSM Focșani v Dinamo București
Divizia A – Loc 2 v CSM Făgăraș
Potaissa Turda v CSA Steaua București
CSM Vaslui v Poli Timișoara
HC Buzău v Minaur Baia Mare
CSM Bacău v AHC Dunărea Călărași
Divizia A – Loc 1 v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Reșița v CSM București

Etapa 3 (29 august)
CSM București v CSM Focșani
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Reșița
AHC Dunărea Călărași v Divizia A – Loc 1
Minaur Baia Mare v CSM Bacău
Poli Timișoara v HC Buzău
CSA Steaua București v CSM Vaslui
CSM Făgăraș v Potaissa Turda
Dinamo București v Divizia A – Loc 2

Etapa 4 (5 septembrie)
CSM Focșani v Divizia A – Loc 2
Potaissa Turda v Dinamo București
CSM Vaslui v CSM Făgăraș
HC Buzău v CSA Steaua București
CSM Bacău v Poli Timișoara
Divizia A – Loc 1 v Minaur Baia Mare
CSM Reșița v AHC Dunărea Călărași
CSM București v HC Dobrogea Sud Constanța

Etapa 5 (12 septembrie)
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Focșani
AHC Dunărea Călărași v CSM București
Minaur Baia Mare v CSM Reșița
Poli Timișoara v Divizia A – Loc 1
CSA Steaua București v CSM Bacău
CSM Făgăraș v HC Buzău
Dinamo București v CSM Vaslui
Divizia A – Loc 2 v Potaissa Turda

Etapa 6 (19 septembrie)
CSM Focșani v Potaissa Turda
CSM Vaslui v Divizia A – Loc 2
HC Buzău v Dinamo București
CSM Bacău v CSM Făgăraș
Divizia A – Loc 1 v CSA Steaua București
CSM Reșița v Poli Timișoara
CSM București v Minaur Baia Mare
HC Dobrogea Sud Constanța v AHC Dunărea Călărași

Etapa 7 (26 septembrie)
AHC Dunărea Călărași v CSM Focșani
Minaur Baia Mare v HC Dobrogea Sud Constanța
Poli Timișoara v CSM București
CSA Steaua București v CSM Reșița
CSM Făgăraș v Divizia A – Loc 1
Dinamo București v CSM Bacău
Divizia A – Loc 2 v HC Buzău
Potaissa Turda v CSM Vaslui

Etapa 8 (3 octombrie)
CSM Focșani v CSM Vaslui
HC Buzău v Potaissa Turda
CSM Bacău v Divizia A – Loc 2
Divizia A – Loc 1 v Dinamo București
CSM Reșița v CSM Făgăraș
CSM București v CSA Steaua București
HC Dobrogea Sud Constanța v Poli Timișoara
AHC Dunărea Călărași v Minaur Baia Mare

Etapa 9 (7 octombrie)
Minaur Baia Mare v CSM Focșani
Poli Timișoara v AHC Dunărea Călărași
CSA Steaua București v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Făgăraș v CSM București
Dinamo București v CSM Reșița
Divizia A – Loc 2 v Divizia A – Loc 1
Potaissa Turda v CSM Bacău
CSM Vaslui v HC Buzău

Etapa 10 (10 octombrie)
CSM Focșani v HC Buzău
CSM Bacău v CSM Vaslui
Divizia A – Loc 1 v Potaissa Turda
CSM Reșița v Divizia A – Loc 2
CSM București v Dinamo București
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Făgăraș
AHC Dunărea Călărași v CSA Steaua București
Minaur Baia Mare v Poli Timișoara

Etapa 11 (17 octombrie)
Poli Timișoara v CSM Focșani
CSA Steaua București v Minaur Baia Mare
CSM Făgăraș v AHC Dunărea Călărași
Dinamo București v HC Dobrogea Sud Constanța
Divizia A – Loc 2 v CSM București
Potaissa Turda v CSM Reșița
CSM Vaslui v Divizia A – Loc 1
HC Buzău v CSM Bacău

Etapa 12 (24 octombrie)
CSM Focșani v CSM Bacău
Divizia A – Loc 1 v HC Buzău
CSM Reșița v CSM Vaslui
CSM București v Potaissa Turda
HC Dobrogea Sud Constanța v Divizia A – Loc 2
AHC Dunărea Călărași v Dinamo București
Minaur Baia Mare v CSM Făgăraș
Poli Timișoara v CSA Steaua București

Etapa 13 (31 octombrie)
CSA Steaua București v CSM Focșani
CSM Făgăraș v Poli Timișoara
Dinamo București v Minaur Baia Mare
Divizia A – Loc 2 v AHC Dunărea Călărași
Potaissa Turda v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Vaslui v CSM București
HC Buzău v CSM Reșița
CSM Bacău v Divizia A – Loc 1

Etapa 14 (14 noiembrie)
CSM Focșani v Divizia A – Loc 1
CSM Reșița v CSM Bacău
CSM București v HC Buzău
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Vaslui
AHC Dunărea Călărași v Potaissa Turda
Minaur Baia Mare v Divizia A – Loc 2
Poli Timișoara v Dinamo București
CSA Steaua București v CSM Făgăraș

Etapa 15 (21 noiembrie)
CSM Făgăraș v CSM Focșani
Dinamo București v CSA Steaua București
Divizia A – Loc 2 v Poli Timișoara
Potaissa Turda v Minaur Baia Mare
CSM Vaslui v AHC Dunărea Călărași
HC Buzău v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Bacău v CSM București
Divizia A – Loc 1 v CSM Reșița

Etapa 16 (28 noiembrie)
CSM Focșani v CSM Reșița
Divizia A – Loc 1 v CSM București
CSM Bacău v HC Dobrogea Sud Constanța
HC Buzău v AHC Dunărea Călărași
CSM Vaslui v Minaur Baia Mare
Potaissa Turda v Poli Timișoara
Divizia A – Loc 2 v CSA Steaua București
Dinamo București v CSM Făgăraș

Etapa 17 (5 decembrie)
CSM Focșani v Dinamo București
Divizia A – Loc 2 v CSM Făgăraș
Potaissa Turda v CSA Steaua București
CSM Vaslui v Poli Timișoara
HC Buzău v Minaur Baia Mare
CSM Bacău v AHC Dunărea Călărași
Divizia A – Loc 1 v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Reșița v CSM București

Etapa 18 (16 decembrie)
CSM București v CSM Focșani
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Reșița
AHC Dunărea Călărași v Divizia A – Loc 1
Minaur Baia Mare v CSM Bacău
Poli Timișoara v HC Buzău
CSA Steaua București v CSM Vaslui
CSM Făgăraș v Potaissa Turda
Dinamo București v Divizia A – Loc 2

Etapa 19 (19 decembrie)
CSM Focșani v Divizia A – Loc 2
Potaissa Turda v Dinamo București
CSM Vaslui v CSM Făgăraș
HC Buzău v CSA Steaua București
CSM Bacău v Poli Timișoara
Divizia A – Loc 1 v Minaur Baia Mare
CSM Reșița v AHC Dunărea Călărași
CSM București v HC Dobrogea Sud Constanța

Etapa 20 (23 decembrie)
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Focșani
AHC Dunărea Călărași v CSM București
Minaur Baia Mare v CSM Reșița
Poli Timișoara v Divizia A – Loc 1
CSA Steaua București v CSM Bacău
CSM Făgăraș v HC Buzău
Dinamo București v CSM Vaslui
Divizia A – Loc 2 v Potaissa Turda

Etapa 21 (6 februarie)
CSM Focșani v Potaissa Turda
CSM Vaslui v Divizia A – Loc 2
HC Buzău v Dinamo București
CSM Bacău v CSM Făgăraș
Divizia A – Loc 1 v CSA Steaua București
CSM Reșița v Poli Timișoara
CSM București v Minaur Baia Mare
HC Dobrogea Sud Constanța v AHC Dunărea Călărași

Etapa 22 (13 februarie)
AHC Dunărea Călărași v CSM Focșani
Minaur Baia Mare v HC Dobrogea Sud Constanța
Poli Timișoara v CSM București
CSA Steaua București v CSM Reșița
CSM Făgăraș v Divizia A – Loc 1
Dinamo București v CSM Bacău
Divizia A – Loc 2 v HC Buzău
Potaissa Turda v CSM Vaslui

Etapa 23 (20 februarie)
CSM Focșani v CSM Vaslui
HC Buzău v Potaissa Turda
CSM Bacău v Divizia A – Loc 2
Divizia A – Loc 1 v Dinamo București
CSM Reșița v CSM Făgăraș
CSM București v CSA Steaua București
HC Dobrogea Sud Constanța v Poli Timișoara
AHC Dunărea Călărași v Minaur Baia Mare

Etapa 24 (27 februarie)
Minaur Baia Mare v CSM Focșani
Poli Timișoara v AHC Dunărea Călărași
CSA Steaua București v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Făgăraș v CSM București
Dinamo București v CSM Reșița
Divizia A – Loc 2 v Divizia A – Loc 1
Potaissa Turda v CSM Bacău
CSM Vaslui v HC Buzău

Etapa 25 (16 martie)
CSM Focșani v HC Buzău
CSM Bacău v CSM Vaslui
Divizia A – Loc 1 v Potaissa Turda
CSM Reșița v Divizia A – Loc 2
CSM București v Dinamo București
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Făgăraș
AHC Dunărea Călărași v CSA Steaua București
Minaur Baia Mare v Poli Timișoara

Etapa 26 (20 martie)
Poli Timișoara v CSM Focșani
CSA Steaua București v Minaur Baia Mare
CSM Făgăraș v AHC Dunărea Călărași
Dinamo București v HC Dobrogea Sud Constanța
Divizia A – Loc 2 v CSM București
Potaissa Turda v CSM Reșița
CSM Vaslui v Divizia A – Loc 1
HC Buzău v CSM Bacău

Etapa 27 (27 martie)
CSM Focșani v CSM Bacău
Divizia A – Loc 1 v HC Buzău
CSM Reșița v CSM Vaslui
CSM București v Potaissa Turda
HC Dobrogea Sud Constanța v Divizia A – Loc 2
AHC Dunărea Călărași v Dinamo București
Minaur Baia Mare v CSM Făgăraș
Poli Timișoara v CSA Steaua București

Etapa 28 (3 aprilie)
CSA Steaua București v CSM Focșani
CSM Făgăraș v Poli Timișoara
Dinamo București v Minaur Baia Mare
Divizia A – Loc 2 v AHC Dunărea Călărași
Potaissa Turda v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Vaslui v CSM București
HC Buzău v CSM Reșița
CSM Bacău v Divizia A – Loc 1

Etapa 29 (7 aprilie)
CSM Focșani v Divizia A – Loc 1
CSM Reșița v CSM Bacău
CSM București v HC Buzău
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Vaslui
AHC Dunărea Călărași v Potaissa Turda
Minaur Baia Mare v Divizia A – Loc 2
Poli Timișoara v Dinamo București
CSA Steaua București v CSM Făgăraș

Etapa 30 (17 aprilie)
CSM Făgăraș v CSM Focșani
Dinamo București v CSA Steaua București
Divizia A – Loc 2 v Poli Timișoara
Potaissa Turda v Minaur Baia Mare
CSM Vaslui v AHC Dunărea Călărași
HC Buzău v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Bacău v CSM București
Divizia A – Loc 1 v CSM Reșița

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here