Hușana Huși a pierdut amicalul cu CSM Ceahlăul Piatra Neamț, disputat în deplasare, scor 5-2 (2-2).

Formația antrenată de Florin Croitoru a avut o primă repriză bună, perioadă în care a condus cu scorul de 2-0, grație golurilor marcate de Tăcuțanu (min.13) și Sahru (min.34).

Din păcate, finalul de repriză a aparținut gazdelor, care în interval de trei minute au restabilit egalitatea.

În partea a doua, echilibrul s-a menținut preț de o jumătate de ură. Ultimul sfert a fost al pietrenilor, care au punctat de trei ori, obținând victoria, la capătul unui meci frumos, disputat în viteză și cu faze de poartă.

ACS Hușana Huși: Manole – Tăcuțanu, Dumitru, Agrigoroaiei, Solomon, Sahru, Gârdea, Luke Tan, Ciobanu, Viorică.

Au mai intrat: Butnaru, Noe, Berezeanu, Valentin, Ursuleasa, Tucă, Jose, Călin.

Hușenii au susținut până acum 6 partide amicale, câștigând 4 (LPS Iași, Poli Iași U18, Aerostar Bacău și FK Porec Donji Milanovac), obținând o remiză (CSO Filiași) și pierzând disputa cu Ceahlăul.