CSM Vaslui s-a întrecut în ratări în fața CSM București. Adversarii au avut o primă repriză perfectă, reușind să aibă un avantaj de șapte goluri la pauză, pe fondul a zece atacuri irosite de vasluieni, eroilor mingilor irosite fiind Khadkevich și Amihăesi.

În partea a doua, handbaliștii pregătiți de Leonard Bibirig au fost mai coerenți pe faza de atac, insuficient, însă, pentru a întoarce rezultatul, deși au câștigat repriza, cu un parțial de 18-14.

La scorul de 32-28, oaspeții au avut trei atacuri irosite, astfel că CSM București a scăpat cu bine în ultimele patru minute, încasând un singur gol, obținând o victorie meritată, mai ales că a stat la adăpostul un avans de 7-8 goluri până în ultimele zece minute ale partidei.

Pentru CSM Vaslui au marcat Bogdan Cîrchea 5, Maksym Karamyshev 4, Gabriel Cumpănici 3, Silvian Amihăesi 3, Florin Acatrinei 3, Alin Petrea 2, Vladmiri Carali 2, Sebastian Polocoșer 2, Răzvan Farcaș 2, Aliaksei Khadkevich 2 și Andrei Voinea 1.