Leonard Bibirig, antrenorul CSM Vaslui, consideră că ratările din ultimele minute au făcut diferența în meciul cu Potaissa Turda, care a câștigat la Vaslui, scor 32-35.

Tehnicianul susține că formația vasluiană a avut o evoluție bună, ridicându-se în multe momente ale jocului la nivelul adversarei.

”O nouă înfrângere pentru noi, dar nu trebuie să uităm că am jucat în fața unui adversar puternic, care în ultimii cinci ani a făcut parte din primele trei echipe din România. În multe momente, ne-am ridicat la nivelul lor. Păcat că în ultimele 7-8 minute am ratat nepermis de mult, ceea ce și-a spus cuvântul. La o echipă de acest nivel, micile detalii fac diferența. Ne-am dorit, dar atât am putut”, a spus Leonard Bibirig.

CSM Vaslui termină turul de campionat pe locul 11, cu 15 puncte.