Clubul Liga de Est Vaslui a impresionat la Cupa Quadrathlon din Bulgaria, unde a concurat cu 4 sportive.

Este vorba despre Andra Ghețeu, Adelina Mihai, Ana Maria Hăisan și Isabela Munteanu.

Cele patru sportive au revenit acasă cu patru locuri 1, două locuri 2 și un loc 3.

Andra Ghețeu a câștigat competiția la probele spargeri forță și tull individual 2 Dan, senioare feminin.

Adelina Adelina a fost cea mai bună la tehnici speciale seniori feminin și luptă seniori feminin, 68 kg, iar la spargeri forță feminin a obținut locul 3.

Adelina a fost declarată și cea mai bună senioară din competiție.

Ana Maria Hăisan s-a clasat pe locul 2 la spargeri forță senioare feminin și tull 1 Dan, senioare feminin.

Laura Isabela Munteanu a obținut un loc 4 la tull 1 Dan junioare feminin.

În clasamentul general pe cluburi, Liga de Est s-a situat pe locul 2 la seniori.

În Bulgaria, clubul vasluian a mai fost reprezentat de arbitrul Cristian Popa și antrenorul Mihai Hondru.