Surpriză de proporții pe stadionul Municipal. Rapid Brodoc a câștigat derby-ul local cu CSM Vaslui, scor 3-2 (1-0).

Formația pregătită de Florin Roiu a crezut în victorie până în ultima clipă, astfel că golul de trei puncte a venit în minutele de prelungiri.

Oaspeții au fost cei care au deschis scorul, menținând fragilul avantaj până la pauză.

CSM Vaslui a revenit în joc și a marcat două goluri consecutive, prin Sebastian Grigoraș și Vlăduț Mocanu.

Când toată lumea spera într-o victorie la limită a gazdelor, a apărut o sclipire în tabăra Brodocului, care a reușit să egaleze la 2, iar în prelungiri să dea lovitura de grație.

Reușitele Rapidului aparțin lui Ciprian Petruț-Carolică și Alin Gorie, de două ori.

Cu acest rezultat, Rapid Brodoc a urcat pe poziția secundă în clasamentul ligii 4, cu 12 puncte, la egalitate cu liderul, Sporting Vaslui, dar cu un golaveraj inferior.

CSM Vaslui a coborât pe locul 4, cu 9 puncte, din patru jocuri.