La final, antrenorul Hușanei Huși, Cătălin Nicolau, s-a declarat mulțumit de rezultat, nu și de jocul echipei din prima repriză, cu multe greșeli.

Acesta speră să remedieze cât mai repede problemele apărute, astfel încât să obțină victorii mult mai facile.

”Sunt trei puncte care contează enorm în economia clasamentului. Știam că vom întâmpina o rezistență din partea unei echipe foarte bune din campionat. Important e că am câștigat. În prima repriză am avut un joc mai puțin convingător, cu multe greșeli. Jucăm sub presiunea rezultatului, dar totuși băieții trebuiau să abordeze cu totul altfel jocul în prima parte. Am câștigat până la urmă și am reușit să facem fericit publicul numeros, care vine și ne susține meci de meci”, a declarat Cătălin Nicolau, antrenorul Hușanei Huși.

Hușana a învins pe FC 2 Botoșani, scor 2-1, golurile fiind marcate de Cătălin Solomon (min.50) și Sergiu Gârdea (min.90+2).