Leonard Bibirig își felicită jucătorii pentru modul cum s-au dăruit în partida cu CSM Focșani, chiar dacă au pierdut la patru goluri diferență, scor 21-25.

A fost un meci crâncen, cu șase eliminări în tabăra vasluiană, din care patru în ultimul sfert al meciului.

”A fost un meci foarte disputat, în care ne-am luptat de la egal la egal cu Focșaniul, echipă care a jucat anul trecut în play-off. Anul acesta se gândește să joace din nou în play-off. Consider că am controlat jocul preț de 50 de minute. Ultimele zece minute au aparținut gazdelor și aici s-a făcut diferența. Vreau să-mi felicit jucătorii pentru modul cum au abordat partida. Vreau să fim sănătoși, pentru a putea juca și partidele următoare cum am făcut-o astăzi”, a spus Leonard Bibirig.

Etapa următoare, CSM Vaslui va evolua tot în deplasare, cu HC Buzău, meci programat sâmbătă, 21 septembrie, de la ora 16.