Hușana Huși nu cunoaște victoria nici după etapa a patra în seria 1 din liga a treia.

Reprezentanta județului Vaslui a pierdut și în cea de-a doua deplasare, cu Oțelul Galați, scor 0-2 (0-2).

Gazdele s-au impus după un penalty, transformat de fostul jucător al Vasluiului, Marius Matei, și o fază fixă, în minutul 42, Cosmin Stoian fiind cel care a trimis mingea direct în poartă din lovitură liberă.

În partea a doua, pe fondul unei presiuni sterile din partea hușenilor, oțelarii bifează mai multe ocazii, fără a modifica tabela.

Abia în minutul 76, Luke Tan aduce prima mare ocazie a Hușanei, portarul gazdelor fiind nevoit să respingă peste poartă.

Până la final a fost o luptă surdă, ambele echipe oferind un spectacol fotbalistic modest.