Sporting Vaslui a susținut în această seară un meci amical cu Politehnica Iași, pe terenul 2 din Complexul sportiv ”Emil Alexandrescu”.

Din păcate, formația antrenată de Cornel Cracea a cedat în fața reprezentantei ligii 1, scor 0-4.

Vasluienii au rezistat aproape o repriză, primul gol fiind marcat cu trei minute înainte de pauză.

Antrenorul Mihai Teja a trimis în teren cea mai bună formulă de joc, cu Cobrea, Rodny, Diallo, Chelaru, Radu, Devesa, Mihalache, Loshaj, Hațiegan, Bîrnoi, A. Cristea.

În partea a doua au mai intrat Frăsinescu, Gallego, Passaglia, Şerban, Chelaru, Horşia, Onea, Carlone, Bălan.

Este a doua înfrângere pentru Sporting Vaslui în fața Politehnicii Iași, după ce în urmă cu zece zile au pierdut cu scorul de 1-6.