Hușana Huși nu a reușit nici în etapa a doua să-și bucure fanii, care au fost în număr mare în deplasarea de la Liești.

Jucătorii antrenați de Cătălin Nicolau nu au scăpat de emoțiile debutului în Liga 3 și au oferit un joc palid în fața lui Sporting, pierzând cu scorul de 1-2.

Hușenii au fost în grafic o repriză. Deși au primit relativ repede gol, în minutul 8, după doar două minute, Sergiu Gârdea a adus bucurie în tabăra Hușanei, restabilind egalitatea, scor 1-1.

Acesta a fost și scorul pauzei, cele două echipe nereușind să pună stăpânire pe joc în mod decisiv, abuzând în dueluri crâncene la mijlocul terenului.

La 10 minute de la reluare, oaspeții primesc gol, pe o greșeală în defensivă.

La scorul de 1-2, formația gălățeană a apărat rezultatul pozitiv, astfel că Hușana nu poate smulge măcar un punct din deplasarea de la Liești.