Sporting Vaslui a susținut în această seară un meci amical cu Politehnica Iași, pe stadionul ”Emil Alexandrescu”.

Din păcate, formația antrenată de Cornel Cracea a cedat în fața reprezentantei ligii 1 la scor de tenis, 1-6.

Vasluienii au primit rapid gol, după numai șase minute de joc, însă au oferit o primă repriză bună, cu ocazii la poarta ieșenilor.

Singurul gol al formației vasluiene a fost marcat de Denis Andrei, cel care a egalat la 1-1, după care Politehnica a revenit în avantaj din lovitură de la 11 m.

Antrenorul Mihai Teja a folosit în amicalul din această seară cu Sporting Vaslui: Cobrea, Rodny Cabral, Bădic, Onea, Şerban, F. Cristea, Devesa, Carlone, Gadi, Fenouche, Bălan; R: Târnovanu, Danale, Hațiegan, Bîrnoi.