Hușana Huși a aflat programul sezonului 2019-2020 din liga 3.

Formația vasluiană va debuta acasă, cu Bucovina Rădăuți, una din candidatele la promovare în liga secundă.

În etapa a doua, hușenii se vor deplasa la Liești, o formație cu probleme financiare, care a fost la un pas de retragere din competiție.

În etapa a treia, la Huși va veni formația ACS KSE Târgu Secuiesc, urmând ca în etapa a patra să meargă pe terenul Oțelului Galați, echipa cu cele mai mari șanse la promovare.

Liga 3 va debuta pe 24 august, iar turul se va încheia pe 30 noiembrie 2019, urmând ca returul să înceapă pe 7 martie 2020.

În această perioadă, în retur, sunt programate şi două intermediare, pe 8 aprilie (etapa 21) şi 6 mai (etapa 26).

PROGRAMUL COMPLET AL LIGII 3-SERIA I

Etapa 1 – 24 august 2019

FC Botoşani 2 – Aerostar Bacău
FC Ozana Târgu Neamţ – CSM Focşani
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Ştiinţa Miroslava
CSM Paşcani – SC Oţelul Galaţi
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – KSE Târgu Secuiesc
Foresta Suceava – Sporting Lieşti
Huşana Huşi – Bucovina Rădăuţi
CSM Bacău – Şomuz Fălticeni

Etapa a 2-a – 31 august 2019

Aerostar Bacău – Şomuz Fălticeni
Bucovina Rădăuţi – CSM Bacău
Sporting Lieşti – Huşana Huşi
KSE Târgu Secuiesc – Foresta Suceava
SC Oţelul Galaţi – CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
Ştiinţa Miroslava – CSM Paşcani
CSM Focşani – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Botoşani 2 – FC Ozana Târgu Neamţ

Etapa a 3-a – 07 septembrie 2019

FC Ozana Târgu Neamţ – Aerostar Bacău
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Botoşani 2
CSM Paşcani – CSM Focşani
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – Ştiinţa Miroslava
Foresta Suceava – SC Oţelul Galaţi
Huşana Huşi – KSE Târgu Secuiesc
CSM Bacău – Sporting Lieşti
Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi

Etapa a 4-a – 14 septembrie 2019

Aerostar Bacău – Bucovina Rădăuţi
Sporting Lieşti – Şomuz Fălticeni
KSE Târgu Secuiesc – CSM Bacău
SC Oţelul Galaţi – Huşana Huşi
Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava
CSM Focşani – CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
FC Botoşani 2 – CSM Paşcani
FC Ozana Târgu Neamţ – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a 5-a – 21 septembrie 2019

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Aerostar Bacău
CSM Paşcani – FC Ozana Târgu Neamţ
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – FC Botoşani 2
Foresta Suceava – CSM Focşani
Huşana Huşi – Ştiinţa Miroslava
CSM Bacău – SC Oţelul Galaţi
Şomuz Fălticeni – KSE Târgu Secuiesc
Bucovina Rădăuţi – Sporting Lieşti

Etapa a 6-a – 28 septembrie 2019

Aerostar Bacău – Sporting Lieşti
KSE Târgu Secuiesc – Bucovina Rădăuţi
SC Oţelul Galaţi – Şomuz Fălticeni
Ştiinţa Miroslava – CSM Bacău
CSM Focşani – Huşana Huşi
FC Botoşani 2 – Foresta Suceava
FC Ozana Târgu Neamţ – CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Paşcani

Etapa a 7-a – 05 octombrie 2019

CSM Paşcani – Aerostar Bacău
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
Foresta Suceava – FC Ozana Târgu Neamţ
Huşana Huşi – FC Botoşani 2
CSM Bacău – CSM Focşani
Şomuz Fălticeni – Ştiinţa Miroslava
Bucovina Rădăuţi – SC Oţelul Galaţi
Sporting Lieşti – KSE Târgu Secuiesc

Etapa a 8-a – 12 octombrie 2019

Aerostar Bacău – KSE Târgu Secuiesc
SC Oţelul Galaţi – Sporting Lieşti
Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi
CSM Focşani – Şomuz Fălticeni
FC Botoşani 2 – CSM Bacău
FC Ozana Târgu Neamţ – Huşana Huşi
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Foresta Suceava
CSM Paşcani – CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi

Etapa a 9-a – 19 octombrie 2019

CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – Aerostar Bacău
Foresta Suceava – CSM Paşcani
Huşana Huşi – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
CSM Bacău – FC Ozana Târgu Neamţ
Şomuz Fălticeni – FC Botoşani 2
Bucovina Rădăuţi – CSM Focşani
Sporting Lieşti – Ştiinţa Miroslava
KSE Târgu Secuiesc – SC Oţelul Galaţi

Etapa a 10-a – 26 octombrie 2019

Aerostar Bacău – SC Oţelul Galaţi
Ştiinţa Miroslava – KSE Târgu Secuiesc
CSM Focşani – Sporting Lieşti
FC Botoşani 2 – Bucovina Rădăuţi
FC Ozana Târgu Neamţ – Şomuz Fălticeni
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Bacău
CSM Paşcani – Huşana Huşi
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – Foresta Suceava

Etapa a 11-a – 02 noiembrie 2019

Foresta Suceava – Aerostar Bacău
Huşana Huşi – CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
CSM Bacău – CSM Paşcani
Şomuz Fălticeni – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
Bucovina Rădăuţi – FC Ozana Târgu Neamţ
Sporting Lieşti – FC Botoşani 2
KSE Târgu Secuiesc – CSM Focşani
SC Oţelul Galaţi – Ştiinţa Miroslava

Etapa a 12-a – 09 noiembrie 2019

Aerostar Bacău – Ştiinţa Miroslava
CSM Focşani – SC Oţelul Galaţi
FC Botoşani 2 – KSE Târgu Secuiesc
FC Ozana Târgu Neamţ – Sporting Lieşti
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Bucovina Rădăuţi
CSM Paşcani – Şomuz Fălticeni
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – CSM Bacău
Foresta Suceava – Huşana Huşi

Etapa a 13-a – 16 noiembrie 2019

Huşana Huşi – Aerostar Bacău
CSM Bacău – Foresta Suceava
Şomuz Fălticeni – CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani
Sporting Lieşti – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
KSE Târgu Secuiesc – FC Ozana Târgu Neamţ
SC Oţelul Galaţi – FC Botoşani 2
Ştiinţa Miroslava – CSM Focşani

Etapa a 14-a – 23 noiembrie 2019

Aerostar Bacău – CSM Focşani
FC Botoşani 2 – Ştiinţa Miroslava
FC Ozana Târgu Neamţ – SC Oţelul Galaţi
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – KSE Târgu Secuiesc
CSM Paşcani – Sporting Lieşti
CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – Bucovina Rădăuţi
Foresta Suceava – Şomuz Fălticeni
Huşana Huşi – CSM Bacău

Etapa a 15-a – 30 noiembrie 2019

CSM Bacău – Aerostar Bacău
Şomuz Fălticeni – Huşana Huşi
Bucovina Rădăuţi – Foresta Suceava
Sporting Lieşti – CS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi
KSE Târgu Secuiesc – CSM Paşcani
SC Oţelul Galaţi – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
Ştiinţa Miroslava – FC Ozana Târgu Neamţ
CSM Focşani – FC Botoşani 2

RETURUL CAMPIONATULUI

Etapa a 16-a – 07 martie 2020
Etapa a 17-a – 14 mart:e 2020
Etapa a 18-a – 21 martie 2020
Etapa a 19-a – 28 martie 2020
Etapa a 20-a – 04 aprilie 2020
Etapa a 21-a – 08 aprilie 2020 (intermediară)
Etapa a 22-a – 11 aprilie 2020
Etapa a 23-a – 17 aprilie 2020
Etapa a 24-a – 25 aprilie 2020
Etapa a 25-a – 02 mai 2020
Etapa a 26-a – 06 mai 2020 (intermediară)
Etapa a 27-a – 09 mai 2020
Etapa a 28-a – 16 mai 2020
Etapa a 29-a – 23 mai 2020
Etapa a 30-a – 30 mai 2020

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here