România U19 a pierdut cel de-al doilea meci cu selecționata similară a Israelului, scor 1-2.

Din naționala noastră au făcut parte Bogdan Baciu și Auraș June, de la Sporting Vaslui.

De această dată, selecționerul Laurențiu Roșu l-a introdus din primul minut pe Baciu, fiind înlocuit abia în minutul 77.

În schimb, Auraș June a evoluat în partea a doua a meciului, fiind trimis pe teren din minutul 61.

Rămași în 10 jucători încă din prima repriză, când Cristea a primit cartonașul roșu pentru o intrare agresivă la adversar, tricolorii au încercat să se adapteze situației de joc.

Mitruscsak a transformat o lovitură de la 11 m (33), deschizând scorul, însă adversarii au profitat de dezorganizarea noastră în defensivă și au înscris de două ori înainte de încheierea primei reprize: Abu Abed (38) și Cohen (44)

În primul joc, care s-a disputat marți, 6 august, tricolorii pregătiți de Laurențiu Roșu s-au impus cu 3-1, reușind să înscrie în ultimele 10 minute ale partide de trei ori, vasluianul Baciu marcând golul 2.