Racova Pușcași câștigă prima mansă din semifinalele play-off-ului ligii a patra la fotbal, cu Hușana Huși, scor 4-3.

Gazdele au deschis scorul după numai șase minute de joc, din penalty, , însă bucuria a fost de scurtă durată, hușenii restabilind egalitatea, în minutul 10, prin Cătălin Solomon.

Pauza îi prinde pe oaspeți în avantaj, după ce în minutul 22, Bogdan Lupu marchează pentru 2-1.

La reluare, în mai puțin de un sfert de oră, Racova înscrie trei goluri la rând, preluând conducerea la o diferență de două goluri, scor 4-2.

Hușenii nu cedează, iar Cătălin Tofan reduce din diferență, scor 4-3, astfel că Hușana are prima șansă la calificare în finala ligii a patra, meciul decisiv fiind joi, 30 mai, la Huși.

Oaspeții au acuzat arbitrajul, pe care îl consideră extrem de slab, influențând rezultatul partidei.