CSM Vaslui nu a avut noroc la meciul de debut de la turneul final al Campionatului Național de futsal U19, ce are loc în aceste zile la Piatra Neamț.

Vasluienii au pierdut jocul cu United Galați, scor 2-4. Jucătorii coordonați de Remus Mustățea au avut o primă repriză cu ghinion, adversara intrând la pauză la adăpostul celor trei goluri avans, scor 4-1.

Chiar dacă repriza a doua a aparținut formației vasluiene, soarta partidei a fost pecetluită în prima parte, Vasluiul nereușind să revină pe tabelă, scorul final fiind de 2-4.

CSM Vaslui a folosit formula: Portari: George Andone, Ștefan Timofticiuc; Jucători: Vlăduț DUDĂU (căpitan), Alex BĂDIȚ, Pavel Mănălău, Răzvan Anghel, Ionuț OGRINJI, Eduard VĂLEANU, Vlăduț Mocanu, Ștefan Mihăilă.

Sâmbătă, de la ora 15.15, este programat cel de-al doilea meci al grupei, cu Informatica Timișoara.

În semifinale se califică doar prima clasată din cele patru serii.