Atletic Club Bârlad nu a rezistat până la capăt în meciul de pe teren propriu cu Flacăra Munteni de Sus.

În minutul 80, la scorul de 4-0 pentru oaspeți, gazdele au părăsit terenul, după ce arbitrul partidei a acordat un fault muntenarilor.

Astfel, centralul a fost nevoit să pună capăt meciului mai devreme.

Rămâne de văzut dacă bârlădenii se vor prezenta la meciul retur, programat duminică, 19 mai.

La Vulturești, favorita, Hușana Huși, nu a avut probleme și s-a impus cu scorul de 5-1.

Cel mai frumos meci al sferturilor s-a consumat la Brodoc, unde Rapid din localitate a cedat cu greu în fața Racovei Pușcași, scor 2-3 (1-2).

Gazdele au egalat la 1, însă nu au reușit să o facă și a doua oară, chiar dacă Racova a avut un 3-1 la un moment dat.

CSM FC Vaslui a câștigat turul cu FC Gârceni, scor 4-1, și este aproape calificată în semifinale.