Clubul Sportiv Școlar (CSȘ) Bârlad a obținut performanțe notabile la cea de-a IX-a ediție a Cupei ”Andreea Răducan” la gimnastică.

Clubul bârlădean a dominat competiția la nivel 1, unde a obținut locul 1 pe echipe.

La individual, vedeta ediției a fost Florentina Trică. Bârlădeanca a fost cea mai bună la bârnă și sărituri, unde a obținut medalia de aur. La sol și paralele a obținut argintul. De asemenea, la individual compus, sportiva a ocupat locul 2.

Echipa de aur a fost formată din Florentina Trică, Ana Necula, Anastasia Dumitrescu și Ariana Olariu.

La nivelul 2, CSȘ Bârlad a obținut patru locuri 1, un loc 2 și un loc 3, echipa fiind formată din Andra Donose, Beatrice Irimescu și Ana Maria Balan.

Beatrice Irimescu a fost cea mai bună din concurs la individual compus, paralele, bârnă și sol.

Andra Donose a obținut locul 2 la paralele, iar la individual compus s-a clasat pe locul 3.

Cupa ”Andreea Răducan” a adunat peste 100 de gimnaste de la 12 cluburi din țară.

Toate gimnastele participante au fost răsplătite cu premii în produse, iar câștigătoarele au primit și premii în bani, diplome și trofee.