Comstar Vaslui nu a reușit să treacă de CFR Cluj, în ultima etapă a fazei sferturilor de la Liga Elitelor U15.

Vasluienii au cedat cu scorul de 1-2, după ce au fost conduși cu 0-1 la pauză și 0-2 în partea a doua a meciului.

Fotbaliștii antrenați de Sorin Sava aveau nevoie de cel puțin un egal, pentru a se califica în faza semifinalelor competiției.

Din păcate, nu au profitat de înfrângerea suferită de FC Argeș, cu U Cluj, scor 0-5, astfel că în etapa următoare a competiției s-au calificat cele două formații clujene: U Cluj, cu 7 puncte, golaveraj 8-2, și CFR Cluj, cu 4 puncte, golaveraj 5-4.

Comstar a terminat turneul pe locul 3, cu 2 puncte, golaveraj 4-5, iar FC Argeș s-a situat pe ultima poziție, tot cu 2 puncte, golaveraj 3-8.