Comstar Vaslui rămâne fără victorie, dar neînvinsă, după a doua etapa a turneului ”sferturilor” de la Liga Elitelor U15.

Vasluienii nu au profitat de omul în plus de pe teren, după ce un adversar a văzut roșu în debutul meciului, terminând la egalitate, scor 2-2, cu U Luceafărul Cluj.

Fotbaliștii pregătiți de Sorin Sava au avut prim planul și au deschis scorul, prin Daniel Corniciuc, însă au cedat teren, iar clujenii au pus presiune la poarta lui Rareș Hăulică.

Insistența adversarilor a avut roade, reușind până la pauză să restabilească egalitatea.

În partea a doua, gazdele au fost mai active în ofensivă, ratând în două rânduri, din care o dată singur cu portarul, desprinderea pe tabelă.

Au făcut-o ”studenții”, la singurul șut pe poartă, după o ieșire neinspirată a portarului vasluian.

La 1-2, Comstar s-a aruncat și mai mult în atac, cerând penalty, după ce un jucător a fost faultat în careu.

Abia a doua oară, tușierul meciului a arătat lovitură de pedeapsă, același Corniciuc marcând pentru 2-2.

Un egal care obligă formația vasluiană să câștige meciul de duminică, 5 mai, ora 10, cu CFR Cluj, pentru a fi sigură de calificare.