Etapa a 13-a din liga a patra a fost una cu multe goluri. S-au marcat în total 31 de goluri, cele mai multe fiind marcate în partida dintre FC Vaslui-Sporting Bârlad, scor 8-0.

La Huși, Hușana din localitate a marcat 7 goluri împotriva echipei care a eliminat-o din Cupă, Rapid Brodoc.

Liderul, Racova Pușcași, s-a împiedicat în deplasarea de la Gârceni, unde a plecat acasă cu un singur punct. Gazdele au condus la pauză cu 1-0, prin golul lui Andrei Donosă, iar în repriza a doua, liderul a egalat prin Viorel Bojoagă.

FC Vaslui s-a apropiat la un singur punct de liderul la zi și are toate șansele ca etapa următoare să preia prima poziție în clasament, ținând cont că Ravoca va întâlni la Ivănești pe AS Hușana, iar CSM FC Vaslui va juca pe terenul lui Rapid Brodoc.